Yaprakserdekotasarim
 


Rutubet Çözümleri


YORUMLAR (3)
Rutubet ve neme karşı çözümler.
Rutubet ve nem kaçınılmaz tabiat olaylarıdır. Çok yıpratıcı etkileri vardır. Tabiatta çok güzel bir denge vardır. Bu dengenin bozulması durumunda, bir çok hassas denge de tetiklenmekte ve farklı sorunlar ortaya çıkmakta. Tabiatta varolan dengeyi insanlar kendi lehlerine bozuyorlar. Tabiatın kanunlarına aykırı hareket etmek, o kanunlara göre suç işlemek anlamına geliyor. Tabii ki tabiatda bunun cezasını kesiyor.
Rutubet ve nemin çok yoğun olduğu bölgelerde yapılaşma, oranın şartlarına göre yapılmalı. Ya rutubete dayanıklı malzemeler kullanılmalı, ya da rutubete dayanıklı hale getirilmeli. Bunun yolu tamamen kaliteden ve uygun malzemeden geçer. Uygun malzeme kullanılır ve kaliteli malzeme ile izolasyon yapılırsa sorun yaşanmaz. Binanın temelinden çatısına kadar izolasyon ne gerektiriyorsa o yapılmalıdır. Ama gerçek anlamda yapılmalıdır. Bir bilen tarafından ve hakkı verilerek.
Her bölgenin şartlarına uygun malzeme kullanımı ile , her bölgede sorunlara çözümler üretilebilir.
  Ramazan Yılmaz
26 Mayıs 2010 - 15:23
 
mrb
rutubete karşı uygulamış olduğunuz çözümler bütün bölgelerimizde uygulanabilir mi? özellikle karadeniz bölgesi bu sorun konusunda birinci sırayı alıyor olmalı, o bölgede bu tür bi çalışmanız oldu mu?
  Papirüs Papirüs
13 Ekim 2008 - 13:06
 
Rutubet çözümü
Apartmanımızda rutubet sorunumuz var. Sizinle çalışabileceğimizi görüyorum.
  Sinan Saraç
19 Eylül 2008 - 12:01