Yaprakserdekotasarim
 


Komple tadilat-dekorasyon

        KOMPLE TADİLAT-DEKORASYON YAPTIRIRKEN

         Komple tadilat ve dekorasyon yapmaya karar verdiğinizde bize geliyorsunuz. Siz ürünleri beğeniyorsunuz. Biz ölçümlerimizi yapıyoruz. Size bir teklif hazırlıyoruz ve oturup konuşuyoruz. Anlaştığımız taktirde işe başlıyoruz.

         İŞİN AŞAMALARI:

 • 1- Sökme, kırma, taşıma ve moloz atma işleri yapılır,
 • 2- Temiz su, pis su, kalorifer, doğalgaz ve elektrik tesisatları döşenir,
 • 3- Fayans, seramik ve parke döşenecek alanların sıvaları yapılıp şapı atılır. Mastarında, terazisinde ve gönyesinde olmalıdır.
 • 4- Pencereler ve çelik kapı takılır,
 • 5- Fayans ve seramikler döşenir,
 • 6- Kartonpiyer, asma tavan ve alçı işleri bitirilir,
 • 7- Lavabo, klozet, küvet ve duş kabinler, musluk ve bataryalar, havlupan ve aksesuarlar monte edilir,
 • 8- Boya badana işleri bitirilir,
 • 9- Elektrikle ilgili anahtar, priz ve aydınlatma araçları takılır,
 • 10- Radyatör ve kombi monte edilir,
 • 11- Mutfak dolabı ve diğer dolaplar monte edilir,
 • 12- Laminat parke döşenir, ya da sistre cila işleri varsa yapılır,
 • 13- Oda, salon vs. iç kapılar takılır,
 • 14 - Karşılıklı onay alınarak iş teslim edilir...

 

 

 

Çatı, teras,kanal ve tesisat

        Çatı, teras, balkon, kanal ve kolon tesisatları yaptıracağınız zaman, ustaları iyi seçmeniz gerek. Genellikle sokaktan tutup getirdiğiniz kişilere bu işleri yaptırıyorsanız, sorunu kendi başınıza sarmış oluyorsunuz.

         Çünkü, bu tip ustaların çoğu, bir daha nasıl olsa karşılaşmayız vurdumduymazlığı ile sorumsuz

 

Ön hazırlık ve teklif

 

       Ön hazırlık aşaması her işte çok çok önemlidir. Her ne iş yapacak olursanız olun , ön hazırlık yapmadan, teklifler almadan, projelendir- meden karar vermeyin. Direk proje olmasa bile, bu işi yapan kişilerin önerilerini dinleyin. Tecrübelerinden istifade

 

Kapı-mobilya-mutfak

       Kapı, mobilya, mutfak dolabı yaptıracağınız zaman, görüntü sizi aldatmasın. Malzemenin kalitesini araştırın. İşçiliğinin önemini dikkate alın. Varsa yapılmış örneklerini görün. Bilinen, tanıdık esnaftan yardım alın.

       Kapılarda, iskelette kullanılan kerestenin genişliği önemlidir.

 

Seramik fayans ürün seçimi

       Ürün seçimi konusunda çok dikkatli ve titiz davranmak gerekir. Çünkü her piyasada olduğu gibi, bizim piyasada da her türlü malzeme bulunmakta.Bu nedenle, alacağımız ürünün özelliklerini iyice öğrenmemiz gerekir. Nedir bunlar? 

- Duvar seramiği alacaksak, öncelikle döşeyeceğimiz mekanın büyüklüğüne uygun ebatlar seçmeliyiz, daha sonra

 

Alçıpan asma tavan ve duvar

     Alçıpan asma tavan ve duvar işleri de, çok büyük tecrübeler gerektirir. Bunun başlıca nedeni kullanılan malzemenin çeşitliliği ve yeterince kullanılıp kullanılmadığıdır.

      Tavanda zamanla sarkmalar, duvarlarda sallanıp çatlamalar oluşabilir. Sebep yeterli ve gerekli malzemenin kulanılmamış olmasıdır. Bir başka deyişle malzemeden

 

Mantolama

     Binalardaki en büyük sorunlardan birisi de ısı yalıtımıdır. Bu çerçevede içerdeki ısıyı korumak ve dışardaki ısıdan da korunmak için en doğru çözüm mantolama sistemleridir.

     Bir binanın dışardaki sıcaklıktan korunması , evin ısıtılması ve soğutulması konularında çok önemli maliyet düşüşlerine sebep olmaktadır. Günümüzde her geçen gün

 

Tadilat yaparken

     Tadilat yapmaya karar verdiğinizde , öncelikle güvenilir bir firmaya giderek teklif alın. Kendi başınıza birim fiyatlar sorarak , fiyat oluşturmaya çalışırsanız çok yanılırsınız. Çünkü aklınıza getirmediğiniz o kadar çok iş var ki , karşınıza çıktığında çok şaşırırsınız. Büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.

      Tadilat

 

Rutubet ve nem

          Rutubet ve nem kaçınılmaz tabiat olaylarıdır. Çok yıpratıcı etkileri vardır. Tabiatta çok güzel bir denge vardır. Bu dengenin bozulması durumunda, bir çok hassas denge de tetiklenmekte ve farklı sorunlar ortaya çıkmakta. Tabiatta varolan dengeyi insanlar kendi lehlerine bozuyorlar. Tabiatın kanunlarına aykırı hareket etmek, o

 

Dekorasyon

     Dekorasyon konusunda ilk yapılacak iş bir bilene danışmaktır. Bu çerçevede karşılıklı görüşülerek, zevkinize ve kesenize, en uygun olanı belirleyerek, uygulamaya geçebilirsiniz.

      Tabii ki burada da tecrübeyi gözardı etmemeye özen göstermek